DSpace@Işık digitally stores academic resources such as books, articles, dissertations, bulletins, reports, research data published directly or indirectly by Işık University in international standarts, helps track the academic performance of the university, provides long term preservation for resources and makes publications available to Open Access in accordance with their copyright to increase the effect of publications.

 • Mevcut Eğitim Sistemi Bizleri Geleceğe Nasıl Hazırlıyor? | Kariyer, Girişimcilik ve Teknoloji 

  Değermenci, Ali; Kahraman, Hasan Bülent; Işık Üniversitesi; Işık Üniversitesi Rektörlüğü (BTC Haber, 2022-06-21)
  Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman'ın Ali Değermenci'nin sunduğu "Yeni Dünya" programına konuk olduğu, ülkemizdeki üniversite eğitim sistemi, geleceğin meslekleri, mevcut üniversite eğitim sisteminin ...
 • Türkiye'de Eğitim ve İşgücü 

  İnanç, Özlem; Susanlı, Zehra Bilgen; Görkey, Selda; Şen Taşbaşı, Aslı; Kaytaz, Mehmet; Işık Üniversitesi; Işık Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü (Işık Üniversitesi, 2022-06-21)
  Işık Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nün düzenlediği, Bilgen Susanlı ve Selda Görkey'in konuşmacı olarak katıldığı "Türkiye'de Eğitim ve İşgücü" başlıklı panelin video erişimidir.
 • Türkiye ve Dünya Ekonomisinde Görünüm - 2 

  Kaytaz, Mehmet; Eğilmez, Mahfi; İnanç, Özlem; Şen Taşbaşı, Aslı; Görkey, Selda; Işık Üniversitesi; Işık Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü (Işık Üniversitesi, 2022-06-21)
  Işık Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nün düzenlediği ve Mahfi Eğilmez'in konuşmacı olarak katıldığı "Türkiye ve Dünya Ekonomisinde Görünüm-2" başlıklı ikinci seminerin video ...
 • Türkiye ve Dünya Ekonomisinde Görünüm 

  Koloğlugil, Serhat; Aslanoğlu, Erhan; Şen Taşbaşı, Aslı; İnanç, Özlem; Görkey, Selda; Kaytaz, Mehmet; Işık Üniversitesi; Işık Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü (Işık Üniversitesi, 2022-06-21)
  Işık Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nün düzenlediği ve Erhan Aslanoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı "Türkiye ve Dünya Ekonomisinde Görünüm" başlıklı seminerin video erişimidir.
 • Işık Üniversitesi - İktisat Bölümü Yeşil Ekonomi Seminerleri 

  Şen Taşbaşı, Aslı; Koloğlugil, Serhat; Yeldan, Alp Erinç; Acar Aytekin, Sevil; Işık Üniversitesi; Işık Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü (Işık Üniversitesi, 2022-06-21)
  Işık Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünün düzenlediği "Yeşil Ekonomi Seminerleri" videosunun erişimidir.
 • Aday Öğrencilere Rektörümüzden Mesaj! 

  Kahraman, Hasan Bülent; Işık Üniversitesi; Işık Üniversitesi Rektörlüğü (Işık Üniversitesi, 2022-06-19)
  FMV Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman'ın, YKS sonrası aday öğrencilere başarı dileyerek, mesajlarını ilettiği videonun erişimidir.
 • Mesleki Eğilim Belirleme Envanteri 

  Ceylan, Gözde; Işık Üniversitesi; Işık Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık Merkezi (Işık Üniversitesi, 2022-06-22)
  Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nden Klinik Psikolog Gözde Ceylan'ın, Işık Üniversitesi'nin ücretsiz ve online olarak sunduğu “Meslek Eğilim Belirleme Envarteri” sınavı hakkında bilgi verdiği videonun erişimidir.
 • Üniversite Adaylarına Özel Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları: Nefes Egzersizi 

  Ceylan, Gözde; Işık Üniversitesi; Işık Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık Merkezi (Işık Üniversitesi, 2022-06-17)
  Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nden Klinik Psikolog Gözde Ceylan'ın, sınava girerken ve sınav sırasında derin nefes almanın kaygıyı azaltmak için faydalı olacağı önerisinde bulunduğu ve doğru nefes ...
 • Z - Kariyer Hikayeleri | Bölüm: 4 - "Psikoloji Eğitimi ve Kariyer Olanakları", Mader Bilgen, PSY'19 

  Koloğlugil, Serhat; Bilgen, Mader Bengisu; Işık Üniversitesi; Işık Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi; Işık Üniversitesi Psikoloji Bölümü (Işık Üniversitesi, 2022-06-18)
  İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Koloğlugil'in modere ettiği, Işık Üniversitesi Psikoloji Bölümü 2019 yılı mezunu Mader Bengisu Bilgen'in konuğu olduğu "Z - Kariyer Hikayeleri" serisinin ...
 • 17.10.2003 - StarTV, Dünya Hali, Yard. Doç. Dr. Yaşar Onay 

  Karaevli, Şebnem; Bayramoğlu, Şencan; Uygun, Ali İhsan; Cengiz, Ertuğrul; Dayanan, Mehmet Şaban; Gümüş, Mehmet; Onay, Yaşar; Uras, Ufuk; Dilipak, Abdurrahman; Engin, Aydın; Arslan, Cem; Öztürk, Ramazan; Işık Üniversitesi; Işık Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü (Star TV, 2003-10-17)
  şık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yaşar Onay'ın Star TV'de yayınlanan "Dünya Hali" programına katıldığı ve Irak'a Asker Gönderme Teskeresinin kabul edilmesinden sonra savaşın getirecekleri, ...

View more